Aden ismi için hazırladığımız videoda Aden ismi hakkında kısa bilgiler, Aden isminin anlamları, Aden isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Aden isminin analizi hakkında bilgiler verdik. Aden videosunu izledikten sonra aşağıdaki bilgilere de tekrar göz atmanız faydalı olacaktır. Herkes video izlemeyi sevmeyebilir, bu yüzden videodaki bilgileri yazılı olarak da paylaşıyoruz.

Aden İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Arapça
Cinsiyeti: Kız
Türkiye’deki Aden Sayısı: Bilinmiyor

Aden İsminin Anlamı Nedir?

  1. Allah’ın Kuran’da lanetlediği Ad kavmi. (Hud Suresi 60, Necm Suresi 50)
  2. Dikkat: Bazı web sayfalarında Aden isminin Cennet bahçesi olduğu söylenmiştir ancak bu yanlış bir bilgidir. Aden değil Adn kelimesi Cennet ismidir.

Aden İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

EVET, Aden ismi Kuran’ı Kerim’de geçmektedir.

Örnek Ayetler: Hud Suresi 60. Ayet, Furkan Suresi 38. Ayet, Ankebut Suresi 38. Ayet.

Aden isminin Kuran’da hangi ayetlerde ve ne şekilde geçtiğini detaylı bir şekilde öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayarak Blog sayfamızı ziyaret edin.

Bkz: Aden İsmi İle İlgili Ayetler ve Anlamları

Aden İsminin Analizi Nedir?

A: Atılgan-enerjik
D: Üstün güçlere sahip
E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
N: Sağduyulu

NOT: Bu bir isim analizidir, karakter analizi değildir. İsmin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir. Fakat yine de bütün Aden isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Aden isminin kader sayısı, Aden isminin diğer isimlerle uyum analizi, Aden isminin aşk testi, Aden ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Aden İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin