Sponsorlu Bağlantılar

Azad isminin videosunda Azad ismi hakkında kısa bilgiler bulacaksınız. Bu videoda Azad isminin anlamları, Azad isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Azad isminin analizi yaptık. İster yukarıdaki videodan Azad ismine ait videoyu izleyin, isterseniz aşağıdaki bilgilere göz atın.

Azad İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Farsça
Cinsiyeti: Erkek
Türkiye’deki Azad Sayısı: 30.000 (Türkiye’de yaşayan Azad isimli kişi sayısı)

NOT: Bu bilgilerin kaynağı Türk Dil Kurumu’dur (TDK).

Azad İsminin Anlamı Nedir?

  1. Kurtulmuş, serbest, özgür.
  2. Kimseye bağımlı olmayan.
  3. Ormanda, kırlarda, tarlada ve mezarlıklarda yetişen meşe ağacı.
  4. Kalın, büyük, asırlık ağaç.

NOT: İsimlerin anlamlarını TDK sözlüğü ve kendi araştırmalarımız elde ettiğimiz yerli ve yabancı kaynaklardan tespit ettik.

Azad İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

HAYIR, Mine ismi Kuran’ı Kerim’de geçmez.

Biz kendi araştırmalarımız neticesinde Mine isminin Kuran’da geçmediğini gördük. Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Mine isminin Kuran’da geçtiğini iddia ediyorsanız,  yorum yaparak bizi bilgilendiriniz. Biz de hatamızı düzeltip yazıyı güncelleriz.

Azad İsminin Analizi Nedir?

A: Atılgan-enerjik
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik
D: Üstün güçlere sahip

NOT: Bu analiz isimde geçen harflerle yapılan bir isim analizidir ve kişinin karakter analizi değildir. Yani bu isim kişinin karakterini yansıtacak diye bir gerçeklik sunmaz. Her ismin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenir ancak yine de bütün Azad isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Azad isminin kader sayısı, Azad isminin diğer isimlerle uyum analizi, Azad isminin aşk testi, Azad ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Azad İsmi Hakkında Detaylı Bilgi 

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin