Sponsorlu Bağlantılar

Bahar isminin videosunda Bahar ismi hakkında kısa bilgiler bulacaksınız. Bu videoda Bahar isminin anlamları, Bahar isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Bahar isminin analizi yaptık. İster yukarıdaki videodan Bahar ismine ait videoyu izleyin, isterseniz aşağıdaki bilgilere göz atın.

Bahar İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Farsça
Cinsiyeti: Kız
Türkiye’deki Bahar Sayısı: 140.000 (Türkiye’de yaşayan Bahar isimli kişi sayısı)

NOT: Bu bilgilerin kaynağı Türk Dil Kurumu’dur (TDK).

Bahar İsminin Anlamı Nedir?

  1. Kuzey yarım kürede 21 Martta gündüz gece eşitliğiyle başlayarak 22 Haziranda gün dönümü ile biten, kış ve yaz arasındaki mevsim.
  2. Bu mevsimde açan çiçekler ve yapraklar.
  3. Gençlik çağı.

NOT: İsimlerin anlamlarını TDK sözlüğü ve kendi araştırmalarımız elde ettiğimiz yerli ve yabancı kaynaklardan tespit ettik.

Bahar İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

HAYIR, Bahar ismi Kuran’ı Kerim’de geçmez.

Biz kendi araştırmalarımız neticesinde Bahar isminin Kuran’da geçmediğini gördük. Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Bahar isminin Kuran’da geçtiğini iddia ediyorsanız,  yorum yaparak bizi bilgilendiriniz. Biz de hatamızı düzeltip yazıyı güncelleriz.

Bahar İsminin Analizi Nedir?

B: Ön sezileri kuvvetli
A: Atılgan-enerjik
H: Sakin ve durağan
A: Atılgan-enerjik
R: Sert yapıya sahip

NOT: Bu analiz isimde geçen harflerle yapılan bir isim analizidir ve kişinin karakter analizi değildir. Yani bu isim kişinin karakterini yansıtacak diye bir gerçeklik sunmaz. Her ismin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenir ancak yine de bütün Bahar isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Bahar isminin kader sayısı, Bahar isminin diğer isimlerle uyum analizi, Bahar isminin aşk testi, Bahar ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Bahar İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin