Sponsorlu Bağlantılar

Batın ismi için hazırladığımız videoda Batın ismi hakkında kısa bilgiler, Batın isminin anlamları, Batın isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Batın isminin analizi hakkında bilgiler verdik. Batın videosunu izledikten sonra aşağıdaki bilgilere de tekrar göz atmanız faydalı olacaktır. Herkes video izlemeyi sevmeyebilir, bu yüzden videodaki bilgileri yazılı olarak da paylaşıyoruz.

Batın İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Arapça
Cinsiyeti: Erkek
Türkiye’deki Batın Sayısı: Bilinmiyor

Batın İsminin Anlamı Nedir?

  1. Gizli, görünmeyen.
  2. “Gözle algılanamayan, za­man ve mekâna nisbet edilemeyip her bakımdan tek ve yegâne olan”, “bütün gizlilikleri bilen”, “ya­ratıklara her türlü nimeti lütfeden” gibi manaları vardır. Allah’ın 99 isminden biri. (El-Bâtın)

Batın İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

EVET, Batın ismi Kuran’ı Kerim’de geçmektedir.

Örnek Ayetler: Enam Suresi 120. Ayet, Lokman Suresi 20. Ayet, Hadid Suresi 3. ve 13. Ayetler.

Batın isminin Kuran’da hangi ayetlerde ve ne şekilde geçtiğini detaylı bir şekilde öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayarak Blog sayfamızı ziyaret edin.

Bkz: Batın İsmi İle İlgili Ayetler ve Anlamları

Batın İsminin Analizi Nedir?

B: Ön sezileri kuvvetli
A: Atılgan-enerjik
T: Duygularını zor açabilen
I: Hassas
N: Sağduyulu

NOT: Bu bir isim analizidir, karakter analizi değildir. İsmin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir. Fakat yine de bütün Batın isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Batın isminin kader sayısı, Batın isminin diğer isimlerle uyum analizi, Batın isminin aşk testi, Batın ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Batın İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin