Bilal ismi için hazırladığımız videoda Bilal ismi hakkında kısa bilgiler, Bilal isminin anlamları, Bilal isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Bilal isminin analizi hakkında bilgiler verdik. Bilal videosunu izledikten sonra aşağıdaki bilgilere de tekrar göz atmanız faydalı olacaktır. Herkes video izlemeyi sevmeyebilir, bu yüzden videodaki bilgileri yazılı olarak da paylaşıyoruz.

Bilal İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Arapça
Cinsiyeti: Erkek 
Türkiye’deki Bilal Sayısı: 63.000

Bilal İsminin Anlamı Nedir?

  1. Su gibi ıslatan.
  2. Islaklık.
  3. Bilâl-i Habeşî, (Bilal b. Raba), İslamın ilk müezzini, Habeş asıllı olup İslamı köle olarak ilk kabul edenlerden birisidir.

Bilal İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

HAYIR, Bilal ismi Kuran’ı Kerim’de geçmez.

Bilal isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, yorum yaparak bizi bilgilendiriniz. Biz de tekrar inceleyerek yazıyı güncelleriz.

Bilal İsminin Analizi Nedir?

B: Ön sezileri kuvvetli
İ: Kırılgan
L: Sanatsal yeteneğe sahip
A: Atılgan-enerjik
L: Sanatsal yeteneğe sahip

NOT: Bu bir isim analizidir, karakter analizi değildir. İsmin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir. Fakat yine de bütün Bilal isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Bilal isminin kader sayısı, Bilal isminin diğer isimlerle uyum analizi, Bilal isminin aşk testi, Bilal ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Bilal İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin