Sponsorlu Bağlantılar

Demir isminin videosunda Demir ismi hakkında kısa bilgiler bulacaksınız. Bu videoda Demir isminin anlamları, Demir isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Demir isminin analizi yaptık. İster yukarıdaki videodan Demir ismine ait videoyu izleyin, isterseniz aşağıdaki bilgilere göz atın.

Demir İsmi İle İlgili Kısa Bilgiler

Kökeni: Türkçe
Cinsiyeti: Erkek
Türkiye’deki Demir Sayısı: 13.000 (Türkiye’de yaşayan Demir isimli kişi sayısı)

NOT: Bu bilgilerin kaynağı Türk Dil Kurumu’dur (TDK).

Demir İsminin Anlamı

  1. Koyu renkli, kolay işlenen, dayanıklı, kullanılış yerleri çok maden.
  2. Güçlü, kuvvetli, sert kimse.

NOT: İsimlerin anlamlarını TDK sözlüğü ve kendi araştırmalarımız elde ettiğimiz yerli ve yabancı kaynaklardan tespit ettik.

Demir İsmi Kuran’da Geçer Mi? 

HAYIR, Mine ismi Kuran’ı Kerim’de geçmez.

Biz kendi araştırmalarımız neticesinde Mine isminin Kuran’da geçmediğini gördük. Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Mine isminin Kuran’da geçtiğini iddia ediyorsanız,  yorum yaparak bizi bilgilendiriniz. Biz de hatamızı düzeltip yazıyı güncelleriz.

Demir İsminin Analizi

D: Üstün güçlere sahip
E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
M: Ticarete yatkınlık
İ: Kırılgan
R: Sert yapıya sahip

NOT: Bu analiz isimde geçen harflerle yapılan bir isim analizidir ve kişinin karakter analizi değildir. Yani bu isim kişinin karakterini yansıtacak diye bir gerçeklik sunmaz. Her ismin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenir ancak yine de bütün Demir isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Demir isminin kader sayısı, Demir isminin diğer isimlerle uyum analizi, Demir isminin aşk testi, Demir ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Demir İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin