Sponsorlu Bağlantılar

Dilay isminin videosunda Dilay ismi hakkında kısa bilgiler bulacaksınız. Bu videoda Dilay isminin anlamları, Dilay isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Dilay isminin analizi yaptık. İster yukarıdaki videodan Dilay ismine ait videoyu izleyin, isterseniz aşağıdaki bilgilere göz atın.

Dilay İsmi İle İlgili Kısa Bilgiler

Kökeni: Farsça + Türkçe
Cinsiyeti: Kız
Türkiye’deki Dilay Sayısı: 6.000 (Türkiye’de yaşayan Dilay isimli kişi sayısı)

NOT: Bu bilgilerin kaynağı Türk Dil Kurumu’dur (TDK).

Dilay İsminin Anlamı

  1. Gönlü aydınlatan ay gibi güzel.

NOT: İsimlerin anlamlarını TDK sözlüğü ve kendi araştırmalarımız elde ettiğimiz yerli ve yabancı kaynaklardan tespit ettik.

Dilay İsmi Kuran’da Geçer Mi? 

HAYIR, Mine ismi Kuran’ı Kerim’de geçmez.

Biz kendi araştırmalarımız neticesinde Mine isminin Kuran’da geçmediğini gördük. Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Mine isminin Kuran’da geçtiğini iddia ediyorsanız,  yorum yaparak bizi bilgilendiriniz. Biz de hatamızı düzeltip yazıyı güncelleriz.

Dilay İsminin Analizi

D: Üstün güçlere sahip
İ: Kırılgan
L: Sanatsal yeteneğe sahip
A: Atılgan-enerjik
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar

NOT: Bu analiz isimde geçen harflerle yapılan bir isim analizidir ve kişinin karakter analizi değildir. Yani bu isim kişinin karakterini yansıtacak diye bir gerçeklik sunmaz. Her ismin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenir ancak yine de bütün Dilay isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Dilay isminin kader sayısı, Dilay isminin diğer isimlerle uyum analizi, Dilay isminin aşk testi, Dilay ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Dilay İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin