Sponsorlu Bağlantılar

Dilek isminin videosunda Dilek ismi hakkında kısa bilgiler bulacaksınız. Bu videoda Dilek isminin anlamları, Dilek isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Dilek isminin analizi yaptık. İster yukarıdaki videodan Dilek ismine ait videoyu izleyin, isterseniz aşağıdaki bilgilere göz atın.

Dilek İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Türkçe
Cinsiyeti: Kız
Türkiye’deki Dilek Sayısı: 390.000 (Türkiye’de yaşayan Dilek isimli kişi sayısı)

NOT: Bu bilgilerin kaynağı Türk Dil Kurumu’dur (TDK).

Dilek İsminin Anlamı Nedir?

  1. Dilenen, istenen şey.
  2. Dilenen şey, arzu, istek.

NOT: İsimlerin anlamlarını TDK sözlüğü ve kendi araştırmalarımız elde ettiğimiz yerli ve yabancı kaynaklardan tespit ettik.

Dilek İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

HAYIR, Dilek ismi Kuran’ı Kerim’de geçmez.

Biz kendi araştırmalarımız neticesinde Dilek isminin Kuran’da geçmediğini gördük. Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Dilek isminin Kuran’da geçtiğini iddia ediyorsanız,  yorum yaparak bizi bilgilendiriniz. Biz de hatamızı düzeltip yazıyı güncelleriz.

Dilek İsminin Analizi Nedir?

D: Üstün güçlere sahip
İ: Kırılgan
L: Sanatsal yeteneğe sahip
E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
K: Başarılı, unvan sahibi

NOT: Bu analiz isimde geçen harflerle yapılan bir isim analizidir ve kişinin karakter analizi değildir. Yani bu isim kişinin karakterini yansıtacak diye bir gerçeklik sunmaz. Her ismin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenir ancak yine de bütün Dilek isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Dilek isminin kader sayısı, Dilek isminin diğer isimlerle uyum analizi, Dilek isminin aşk testi, Dilek ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Dilek İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin