Havva ismi için hazırladığımız videoda Havva ismi hakkında kısa bilgiler, Havva isminin anlamları, Havva isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Havva isminin analizi hakkında bilgiler verdik. Havva videosunu izledikten sonra aşağıdaki bilgilere de tekrar göz atmanız faydalı olacaktır. Herkes video izlemeyi sevmeyebilir, bu yüzden videodaki bilgileri yazılı olarak da paylaşıyoruz.

Havva İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Arapça
Cinsiyeti: Kız
Türkiye’deki Havva Sayısı: 52000

Havva İsminin Anlamı Nedir?

  1. Kutsal kitaplara göre yaratılan ilk kadın.
  2. Esmer kadın.
  3. İhanet eden, hain.
  4. Hz. Havva (s.a), Hz. Adem (a.s.)’in karısı, ilk kadın. Adem (a.s) ‘ın sol kaburga kemiğinden yaratılmıştır. İnsan soyunun başlangıcı yani türeyiş, onların bir arada yaşamaya başlamasıyla vaki olmuştur.

Havva İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

EVET, Havva ismi Kuran’ı Kerim’de geçmektedir.

Örnek Ayetler: Nisa Suresi 107. Ayet, Hacc Suresi 38. Ayet.

Havva isminin Kuran’da hangi ayetlerde ve ne şekilde geçtiğini detaylı bir şekilde öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayarak Blog sayfamızı ziyaret edin.

Bkz: Havva İsmi İle İlgili Ayetler ve Anlamları

Havva İsminin Analizi Nedir?

H: Sakin ve durağan
A: Atılgan-enerjik
V: Kendi içine dönük, umursamaz
V: Kendi içine dönük, umursamaz
A: Atılgan-enerjik

NOT: Bu bir isim analizidir, karakter analizi değildir. İsmin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir. Fakat yine de bütün Havva isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Havva isminin kader sayısı, Havva isminin diğer isimlerle uyum analizi, Havva isminin aşk testi, Havva ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Havva İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin