Hira ismi için hazırladığımız videoda Hira ismi hakkında kısa bilgiler, Hira isminin anlamları, Hira isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Hira isminin analizi hakkında bilgiler verdik. Hira videosunu izledikten sonra aşağıdaki bilgilere de tekrar göz atmanız faydalı olacaktır. Herkes video izlemeyi sevmeyebilir, bu yüzden videodaki bilgileri yazılı olarak da paylaşıyoruz.

Hira İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Arapça
Cinsiyeti: Kız
Türkiye’deki Hira Sayısı: Bilinmiyor

Hira İsminin Anlamı Nedir?

  1. Arayış, aramak.
  2. Suudi Arabistan’daki bir dağın adı. Hira dağının mağarasında Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed’e (s.a.a) peygamberlik  verildi ve ilk ayetler verildi.

Hira İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

HAYIR, Hira ismi Kuran’ı Kerim’de geçmez.

Hira isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, yorum yaparak bizi bilgilendiriniz. Biz de tekrar inceleyerek yazıyı güncelleriz.

Hira İsminin Analizi Nedir?

H: Sakin ve durağan
İ: Kırılgan
R: Sert yapıya sahip
A: Atılgan-enerjik

NOT: Bu bir isim analizidir, karakter analizi değildir. İsmin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir. Fakat yine de bütün Hira isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Hira isminin kader sayısı, Hira isminin diğer isimlerle uyum analizi, Hira isminin aşk testi, Hira ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Hira İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin