İlknur isminin videosunda İlknur ismi hakkında kısa bilgiler bulacaksınız. Bu videoda İlknur isminin anlamları, İlknur isminin Kuran’da geçip geçmediği ve İlknur isminin analizi yaptık. İster yukarıdaki videodan İlknur ismine ait videoyu izleyin, isterseniz aşağıdaki bilgilere göz atın.

İlknur İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Türkçe + Arapça 
Cinsiyeti: Kız
Türkiye’deki İlknur Sayısı: 102.000 (Türkiye’de yaşayan İlknur isimli kişi sayısı)

NOT: Bu bilgilerin kaynağı Türk Dil Kurumu’dur (TDK).

İlknur İsminin Anlamı Nedir?

  1. İlk doğan kız çocuklara verilen adlardan biri.
  2. İlk ay, ayın ilk hali.

NOT: İsimlerin anlamlarını TDK sözlüğü ve kendi araştırmalarımız elde ettiğimiz yerli ve yabancı kaynaklardan tespit ettik.

İlknur İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

HAYIR, İlknur ismi Kuran’ı Kerim’de geçmez. Sadece Nur ismi Kuran’da geçer.

Biz kendi araştırmalarımız neticesinde İlknur isminin Kuran’da geçmediğini gördük. Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve İlknur isminin Kuran’da geçtiğini iddia ediyorsanız,  yorum yaparak bizi bilgilendiriniz. Biz de hatamızı düzeltip yazıyı güncelleriz.

İlknur İsminin Analizi Nedir?

İ: Kırılgan
L: Sanatsal yeteneğe sahip
K: Başarılı, unvan sahibi
N: Sağduyulu
U: Durgun, çok ağır hareket eden
R: Sert yapıya sahip

NOT: Bu analiz isimde geçen harflerle yapılan bir isim analizidir ve kişinin karakter analizi değildir. Yani bu isim kişinin karakterini yansıtacak diye bir gerçeklik sunmaz. Her ismin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenir ancak yine de bütün İlknur isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

İlknur isminin kader sayısı, İlknur isminin diğer isimlerle uyum analizi, İlknur isminin aşk testi, İlknur ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: İlknur İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin