Sponsorlu Bağlantılar

Mehmet ismi için hazırladığımız videoda Mehmet ismi hakkında kısa bilgiler, Mehmet isminin anlamları, Mehmet isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Mehmet isminin analizi hakkında bilgiler verdik. Mehmet videosunu izledikten sonra aşağıdaki bilgilere de tekrar göz atmanız faydalı olacaktır. Herkes video izlemeyi sevmeyebilir, bu yüzden videodaki bilgileri yazılı olarak da paylaşıyoruz.

Mehmet İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Türkçe
Cinsiyeti: Erkek
Türkiye’deki Mehmet Sayısı: 2.222.000

Mehmet İsminin Anlamı Nedir?

  1. Övülmüş.
  2. Muhammet isminin Türkçesi.(bkz. Muhammed).Mehmet, Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.a)’in adından türemiş Türkçe bir erkek adıdır. İsim önce Mehemmet olmuş, sonra Mehmet olarak okunmaya başlanmıştır.
  3. Hz. Muhammed’in adlarından biri.

Mehmet İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

HAYIR, Mehmet ismi Kuran’ı Kerim’de geçmez.

Mehmet isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, yorum yaparak bizi bilgilendiriniz. Biz de tekrar inceleyerek yazıyı güncelleriz.

Mehmet İsminin Analizi Nedir?

M: Ticarete yatkınlık
E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
H: Sakin ve durağan
M: Ticarete yatkınlık
E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
T: Duygularını zor açabilen

NOT: Bu bir isim analizidir, karakter analizi değildir. İsmin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir. Fakat yine de bütün Mehmet isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Mehmet isminin kader sayısı, Mehmet isminin diğer isimlerle uyum analizi, Mehmet isminin aşk testi, Mehmet ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Mehmet İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin