Mira ismi için hazırladığımız videoda Mira ismi hakkında kısa bilgiler, Mira isminin anlamları, Mira isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Mira isminin analizi hakkında bilgiler verdik. Mira videosunu izledikten sonra aşağıdaki bilgilere de tekrar göz atmanız faydalı olacaktır. Herkes video izlemeyi sevmeyebilir, bu yüzden videodaki bilgileri yazılı olarak da paylaşıyoruz.

Mira İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Latince
Cinsiyeti: Erkek / Kız
Türkiye’deki Mira Sayısı: Bilinmiyor

Mira İsminin Anlamı Nedir?

  1. Mira Krallığı: Batı Anadolu’da Arzawa Krallığı’nın Hitit İmparatorluğu tarafından yıkılması ile ortaya çıkan, yarı özerk, Apasa (muhtemelen Efes) başkentli krallık (yaklaşık MÖ 1315-1190).
  2. Mira (yıldız) (Mira Ceti)- Kırmızı dev bir yıldız.
  3. İspanyolcada da “bak” anlamındadır.
  4. Slav dillerinde “barış” anlamına gelir.
  5. Sanskritçe, “okyanus”, “deniz”, “limit” anlamına gelir.
  6. İbranice olarak “sınır” anlamına gelir.

Mira İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

HAYIR, Mira ismi Kuran’ı Kerim’de geçmez.

Mira isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, yorum yaparak bizi bilgilendiriniz. Biz de tekrar inceleyerek yazıyı güncelleriz.

Mira İsminin Analizi Nedir?

M: Ticarete yatkınlık
İ: Kırılgan
R: Sert yapıya sahip
A: Atılgan-enerjik

NOT: Bu bir isim analizidir, karakter analizi değildir. İsmin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir. Fakat yine de bütün Mira isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Mira isminin kader sayısı, Mira isminin diğer isimlerle uyum analizi, Mira isminin aşk testi, Mira ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Mira İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin