Nisa ismi için hazırladığımız videoda Nisa ismi hakkında kısa bilgiler, Nisa isminin anlamları, Nisa isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Nisa isminin analizi hakkında bilgiler verdik. Nisa videosunu izledikten sonra aşağıdaki bilgilere de tekrar göz atmanız faydalı olacaktır. Herkes video izlemeyi sevmeyebilir, bu yüzden videodaki bilgileri yazılı olarak da paylaşıyoruz.

Nisa İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Arapça
Cinsiyeti: Kız
Türkiye’deki Nisa Sayısı: Bilinmiyor

Nisa İsminin Anlamı Nedir?

  1. Kadın.
  2. Kur’an-ı Kerim’in 4. suresi, özellikle kadın haklarından, onların hukukî ve sosyal konumlarından bahsettiği için bu adı almıştır.

Nisa İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

EVET, Nisa ismi Kuran’ı Kerim’de geçmektedir.

Örnek Ayetler: Bakara Suresi 49. ve 222. ayetler, Nisa Suresi 1., 3. ve 4. Ayetler, Maide 6. ayet.

Nisa isminin Kuran’da hangi ayetlerde ve ne şekilde geçtiğini detaylı bir şekilde öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayarak Blog sayfamızı ziyaret edin.

Bkz: Nisa İsmi İle İlgili Ayetler ve Anlamları

Nisa İsminin Analizi Nedir?

N: Sağduyulu
İ: Kırılgan
S: Hayalperest
A: Atılgan-enerjik

NOT: Bu bir isim analizidir, karakter analizi değildir. İsmin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir. Fakat yine de bütün Nisa isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Nisa isminin kader sayısı, Nisa isminin diğer isimlerle uyum analizi, Nisa isminin aşk testi, Nisa ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Nisa İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin