Sponsorlu Bağlantılar

Oktay isminin videosunda Oktay ismi hakkında kısa bilgiler bulacaksınız. Bu videoda Oktay isminin anlamları, Oktay isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Oktay isminin analizi yaptık. İster yukarıdaki videodan Oktay ismine ait videoyu izleyin, isterseniz aşağıdaki bilgilere göz atın.

Oktay İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Türkçe
Cinsiyeti: Erkek
Türkiye’deki Oktay Sayısı: 97.000 (Türkiye’de yaşayan Oktay isimli kişi sayısı)

NOT: Bu bilgilerin kaynağı Türk Dil Kurumu’dur (TDK).

Oktay İsminin Anlamı Nedir?

  1. Ok gibi güçlü olan eşsiz kimse.
  2. Öfkeli, sinirli, kızgın.

NOT: İsimlerin anlamlarını TDK sözlüğü ve kendi araştırmalarımız elde ettiğimiz yerli ve yabancı kaynaklardan tespit ettik.

Oktay İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

HAYIR, Oktay ismi Kuran’ı Kerim’de geçmez.

Biz kendi araştırmalarımız neticesinde Oktay isminin Kuran’da geçmediğini gördük. Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Oktay isminin Kuran’da geçtiğini iddia ediyorsanız,  yorum yaparak bizi bilgilendiriniz. Biz de hatamızı düzeltip yazıyı güncelleriz.

Oktay İsminin Analizi Nedir?

O: Gizliliği sever
K: Başarılı, unvan sahibi
T: Duygularını zor açabilen
A: Atılgan-enerjik
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar

NOT: Bu analiz isimde geçen harflerle yapılan bir isim analizidir ve kişinin karakter analizi değildir. Yani bu isim kişinin karakterini yansıtacak diye bir gerçeklik sunmaz. Her ismin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenir ancak yine de bütün Oktay isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Oktay isminin kader sayısı, Oktay isminin diğer isimlerle uyum analizi, Oktay isminin aşk testi, Oktay ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Oktay İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin