Özgür isminin videosunda Özgür ismi hakkında kısa bilgiler bulacaksınız. Bu videoda Özgür isminin anlamları, Özgür isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Özgür isminin analizi yaptık. İster yukarıdaki videodan Özgür ismine ait videoyu izleyin, isterseniz aşağıdaki bilgilere göz atın.

Özgür İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Türkçe
Cinsiyeti: Erkek / Kız
Türkiye’deki Özgür Sayısı: 380.000 (Türkiye’de yaşayan Özgür isimli kişi sayısı)

NOT: Bu bilgilerin kaynağı Türk Dil Kurumu’dur (TDK).

Özgür İsminin Anlamı Nedir?

  1. Kendi kendine karar verme, davranma, hareket etme gücü olan.
  2. Tutuklu olmayan, hür.
  3. Başkasının kölesi olmayan.
  4. Bağımsız.

NOT: İsimlerin anlamlarını TDK sözlüğü ve kendi araştırmalarımız elde ettiğimiz yerli ve yabancı kaynaklardan tespit ettik.

Özgür İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

HAYIR, Mine ismi Kuran’ı Kerim’de geçmez.

Biz kendi araştırmalarımız neticesinde Mine isminin Kuran’da geçmediğini gördük. Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Mine isminin Kuran’da geçtiğini iddia ediyorsanız,  yorum yaparak bizi bilgilendiriniz. Biz de hatamızı düzeltip yazıyı güncelleriz.

Özgür İsminin Analizi Nedir?

Ö: İçine kapalı
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
G: İnatçı kişilik, gerginlik
Ü: Başarısı sürekli engellenen
R: Sert yapıya sahip

NOT: Bu analiz isimde geçen harflerle yapılan bir isim analizidir ve kişinin karakter analizi değildir. Yani bu isim kişinin karakterini yansıtacak diye bir gerçeklik sunmaz. Her ismin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenir ancak yine de bütün Özgür isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Özgür isminin kader sayısı, Özgür isminin diğer isimlerle uyum analizi, Özgür isminin aşk testi, Özgür ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Özgür İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin