Tarık ismi için hazırladığımız videoda Tarık ismi hakkında kısa bilgiler, Tarık isminin anlamları, Tarık isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Tarık isminin analizi hakkında bilgiler verdik. Tarık videosunu izledikten sonra aşağıdaki bilgilere de tekrar göz atmanız faydalı olacaktır. Herkes video izlemeyi sevmeyebilir, bu yüzden videodaki bilgileri yazılı olarak da paylaşıyoruz.

Tarık İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Arapça
Cinsiyeti: Erkek 
Türkiye’deki Tarık Sayısı: 79.000

Tarık İsminin Anlamı Nedir?

  1. Sabah yıldızı, zühre, venüs, yol.
  2. Kur’an-ı Kerim’in 86.Suresi’nin adıdır. Beş ayette geçer.

Tarık İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

EVET, Tarık ismi Kuran’ı Kerim’de geçmektedir. Tarık Suresi 1. ayet, Nisa 168, Ahkaf 30 ve Taha Suresi 77. ayette geçer.

Tarık isminin Kuran’da hangi ayetlerde ve ne şekilde geçtiğini detaylı bir şekilde öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayarak Blog sayfamızı ziyaret edin.

Bkz: Tarık İsmi İle İlgili Ayetler ve Anlamları

 

Tarık İsminin Analizi Nedir?

T: Duygularını zor açabilen
A: Atılgan-enerjik
R: Sert yapıya sahip
I: Hassas
K: Başarılı, unvan sahibi

NOT: Bu bir isim analizidir, karakter analizi değildir. İsmin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir. Fakat yine de bütün Tarık isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Tarık isminin kader sayısı, Tarık isminin diğer isimlerle uyum analizi, Tarık isminin aşk testi, Tarık ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Tarık İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin