Veysel ismi için hazırladığımız videoda Veysel ismi hakkında kısa bilgiler, Veysel isminin anlamları, Veysel isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Veysel isminin analizi hakkında bilgiler verdik. Veysel videosunu izledikten sonra aşağıdaki bilgilere de tekrar göz atmanız faydalı olacaktır. Herkes video izlemeyi sevmeyebilir, bu yüzden videodaki bilgileri yazılı olarak da paylaşıyoruz.

Veysel İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Arapça
Cinsiyeti: Erkek
Türkiye’deki Veysel Sayısı: 62000

Veysel İsminin Anlamı Nedir?

  1. Yoksulluk, muhtaçlık.
  2. Kurt, küçük kurt.
  3. Veysel Karani: Peygamber Efendimiz (s.a.a)’e aşık bir sahabe ve Hadis-i şeriflerde övülerek Peygamber Efendimiz (s.a.a) tarafından Hırka-ı Şerifi hediye edilen meşhur velidir. Sıffin savaşında Hz. Ali’nin (a.s) yanında Muaviye’ye karşı savaşmış ve şehit olmuştur.

Veysel İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

EVET, Veysel ismi Kuran’ı Kerim’de geçmektedir.

HAYIR, Veysel ismi Kuran’ı Kerim’de geçmez.

Veysel isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, yorum yaparak bizi bilgilendiriniz. Biz de tekrar inceleyerek yazıyı güncelleriz.

Veysel İsminin Analizi Nedir?

V: Kendi içine dönük, umursamaz
E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar
S: Hayalperest
E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
L: Sanatsal yeteneğe sahip

NOT: Bu bir isim analizidir, karakter analizi değildir. İsmin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir. Fakat yine de bütün Veysel isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Veysel isminin kader sayısı, Veysel isminin diğer isimlerle uyum analizi, Veysel isminin aşk testi, Veysel ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Veysel İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin