Yasin ismi için hazırladığımız videoda Yasin ismi hakkında kısa bilgiler, Yasin isminin anlamları, Yasin isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Yasin isminin analizi hakkında bilgiler verdik. Yasin videosunu izledikten sonra aşağıdaki bilgilere de tekrar göz atmanız faydalı olacaktır. Herkes video izlemeyi sevmeyebilir, bu yüzden videodaki bilgileri yazılı olarak da paylaşıyoruz.

Yasin İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Arapça
Cinsiyeti: Erkek 
Türkiye’deki Yasin Sayısı: 97.000

Yasin İsminin Anlamı Nedir?

  1. Kur’an surelerinden biri, Yasin Suresi.
  2. Kur’an-ı Kerim’in 36. suresinin başlangıcı. Asıl manası bilinmemekle birlikte, “Ey insan, Ey Seyyid” gibi muhtelif anlamlar çıkarılmıştır.

Yasin İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

EVET, Yasin ismi Kuran’ı Kerim’de geçmektedir.

Ayet: Yasin suresi 1. ayette geçer.

Yasin isminin Kuran’da hangi ayetlerde ve ne şekilde geçtiğini detaylı bir şekilde öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayarak Blog sayfamızı ziyaret edin.

Bkz: Yasin İsmi İle İlgili Ayetler ve Anlamları

Yasin İsminin Analizi Nedir?

Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar
A: Atılgan-enerjik
S: Hayalperest
İ: Kırılgan
N: Sağduyulu

NOT: Bu bir isim analizidir, karakter analizi değildir. İsmin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir. Fakat yine de bütün Yasin isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Yasin isminin kader sayısı, Yasin isminin diğer isimlerle uyum analizi, Yasin isminin aşk testi, Yasin ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Yasin İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin