Yunus ismi için hazırladığımız videoda Yunus ismi hakkında kısa bilgiler, Yunus isminin anlamları, Yunus isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Yunus isminin analizi hakkında bilgiler verdik. Yunus videosunu izledikten sonra aşağıdaki bilgilere de tekrar göz atmanız faydalı olacaktır. Herkes video izlemeyi sevmeyebilir, bu yüzden videodaki bilgileri yazılı olarak da paylaşıyoruz.

Yunus İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Arapça
Cinsiyeti: Erkek 
Türkiye’deki Yunus Sayısı: 99.000

Yunus İsminin Anlamı Nedir?

  1. Ilık ve sıcak denizlerde yaşayan etçil memeli hayvan.
  2. Bir takım yıldızın adı.
  3. Yunus Peygamber (a.s). Hikayesi Yunus Suresinde anlatılır.Uzun müddet bir balığın karnında kaldığı rivayet edilen ve Kur’an-ı Kerim’de ismi geçen 25 peygamberden birisidir.

Yunus İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

EVET, Yunus ismi Kuran’ı Kerim’de geçmektedir.

Örnek Ayetler: Yunus Suresi 98. ayet ve Nisa Suresi 163. ayet.

Yunus isminin Kuran’da hangi ayetlerde ve ne şekilde geçtiğini detaylı bir şekilde öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayarak Blog sayfamızı ziyaret edin.

Bkz: Yunus İsmi İle İlgili Ayetler ve Anlamları

Yunus İsminin Analizi Nedir?

Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar
U: Durgun, çok ağır hareket eden
N: Sağduyulu
U: Durgun, çok ağır hareket eden
S: Hayalperest

NOT: Bu bir isim analizidir, karakter analizi değildir. İsmin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir. Fakat yine de bütün Yunus isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Yunus isminin kader sayısı, Yunus isminin diğer isimlerle uyum analizi, Yunus isminin aşk testi, Yunus ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Yunus İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin