Sponsorlu Bağlantılar

Fatma ismi için hazırladığımız videoda Fatma ismi hakkında kısa bilgiler, Fatma isminin anlamları, Fatma isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Fatma isminin analizi hakkında bilgiler verdik. Fatma videosunu izledikten sonra aşağıdaki bilgilere de tekrar göz atmanız faydalı olacaktır. Herkes video izlemeyi sevmeyebilir, bu yüzden videodaki bilgileri yazılı olarak da paylaşıyoruz.

Fatma İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Arapça
Cinsiyeti: Kız
Türkiye’deki Fatma Sayısı: 355000

Fatma İsminin Anlamı Nedir?

  1.  Kesilmiş, ayrılmış. (Hz. Muhammed (saa): Allah kıyamette Fatıma ve Fatıma’nın soyundan gelenleri cehennem ateşinden ayırmış, kesmiştir.)
  2. Hz. Resulullah (saa) buyurdu ki; “Ey Fatıma! Seni neden Fatıma diye adlandırdım biliyor musunu? Dedim ki; Ya Resulallah neden böyle adlandırdınız? Buyurdu ki; Allah Teala kıyamet günü seni ve neslini cehhennem ateşinden uzaklaştıracaktır. (Seyyid Ahmed Zeyni Dahlan c.1 s.7)
  3. Hz. Ali (as): O’nun Fatıma diye adlandırılması, Allah’ın O’nu ve O’nu sevenleri ateşten uzaklaştırmış olduğu içindir. (Kenzül Ummal c.6 s.219)
  4. Hz. Muhammed’in (s.a.a.) ilk eşi Hz. Hatice’den (a.s) doğan kızının adı.

NOT: Fatma isminin anlamı “sütten kesilmiş kadın olarak” olarak geçer ancak hadiste de belirtildiği üzere “kendisi ve soyu cehennem ateşinden ayrılmış, kesilmiş olan” anlamındadır.

Fatma İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

HAYIR, Fatma ismi Kuran’ı Kerim’de geçmez.

Fatma isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, yorum yaparak bizi bilgilendiriniz. Biz de tekrar inceleyerek yazıyı güncelleriz.

Fatma İsminin Analizi Nedir?

F: Uysal, güvenilir
A: Atılgan-enerjik
T: Duygularını zor açabilen
M: Ticarete yatkınlık
A: Atılgan-enerjik

NOT: Bu bir isim analizidir, karakter analizi değildir. İsmin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir. Fakat yine de bütün Fatma isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Fatma isminin kader sayısı, Fatma isminin diğer isimlerle uyum analizi, Fatma isminin aşk testi, Fatma ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Fatma İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin