Sponsorlu Bağlantılar

Mikail isminin videosunda Mikail ismi hakkında kısa bilgiler bulacaksınız. Bu videoda Mikail isminin anlamları, Mikail isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Mikail isminin analizi yaptık. İster yukarıdaki videodan Mikail ismine ait videoyu izleyin, isterseniz aşağıdaki bilgilere göz atın.

Mikail İsmi İle İlgili Kısa Bilgiler

Kökeni: Arapça
Cinsiyeti: Erkek
Türkiye’deki Mikail Sayısı: 21.000 (Türkiye’de yaşayan Mikail isimli kişi sayısı)

NOT: Bu bilgilerin kaynağı Türk Dil Kurumu’dur (TDK).

Mikail İsminin Anlamı

  1. Dört büyük melekten biri. Evrendeki doğa olaylarından görevlidir.Rüzgarın esmesi, yağmur ve kar yağması, mevsimlerin gerektirdiği olayların gerçekleşmesi bu meleğin sorumluluğundadır.

NOT: İsimlerin anlamlarını TDK sözlüğü ve kendi araştırmalarımız elde ettiğimiz yerli ve yabancı kaynaklardan tespit ettik.

Mikail İsmi Kuran’da Geçer Mi?

EVET, Mikail ismi Kuran’ı Kerim’de geçmektedir.

Mikail isminin geçtiği ayetlere örnekler: Bakara Suresi 98. ayet.

Mikail İsminin Analizi

M: Ticarete yatkınlık
İ: Kırılgan
K: Başarılı, unvan sahibi
A: Atılgan-enerjik
İ: Kırılgan
L: Sanatsal yeteneğe sahip

NOT: Bu analiz isimde geçen harflerle yapılan bir isim analizidir ve kişinin karakter analizi değildir. Yani bu isim kişinin karakterini yansıtacak diye bir gerçeklik sunmaz. Her ismin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenir ancak yine de bütün Mikail isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Mikail isminin kader sayısı, Mikail isminin diğer isimlerle uyum analizi, Mikail isminin aşk testi, Mikail ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Mikail İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin