Sponsorlu Bağlantılar

Miraç isminin videosunda Miraç ismi hakkında kısa bilgiler bulacaksınız. Bu videoda Miraç isminin anlamları, Miraç isminin Kuran’da geçip geçmediği ve Miraç isminin analizi yaptık. İster yukarıdaki videodan Miraç ismine ait videoyu izleyin, isterseniz aşağıdaki bilgilere göz atın.

Miraç İsmi Hakkında Kısa Bilgiler

Kökeni: Arapça 
Cinsiyeti: Erkek  
Türkiye’deki Miraç Sayısı: 42.000 (Türkiye’de yaşayan Miraç isimli kişi sayısı)

NOT: Bu bilgilerin kaynağı Türk Dil Kurumu’dur (TDK).

Miraç İsminin Anlamı Nedir?

  1. Yükselme, çıkma.
  2. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.a) göğe yükselmesi.
  3. Merdiven.
  4. Göğe çıkan.
  5. Hz. Muhammed (s.a.a)’in göğe çıktığı gece ki, Recep ayının 27’sine rastlayan kandil gecesidir. Miraç gecesinde 5 vakit namaz farz kılınmıştır.
  6. Bir yıldız adı.

NOT: İsimlerin anlamlarını TDK sözlüğü ve kendi araştırmalarımız elde ettiğimiz yerli ve yabancı kaynaklardan tespit ettik.

Miraç İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

HAYIR, Miraç ismi Kuran’ı Kerim’de geçmez.

Biz kendi araştırmalarımız neticesinde Miraç isminin Kuran’da geçmediğini gördük. Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Miraç isminin Kuran’da geçtiğini iddia ediyorsanız,  yorum yaparak bizi bilgilendiriniz. Biz de hatamızı düzeltip yazıyı güncelleriz.

Miraç İsminin Analizi Nedir?

M: Ticarete yatkınlık
İ: Kırılgan
R: Sert yapıya sahip
A: Atılgan-enerjik
Ç: Zevk sefa düşkünü

NOT: Bu analiz isimde geçen harflerle yapılan bir isim analizidir ve kişinin karakter analizi değildir. Yani bu isim kişinin karakterini yansıtacak diye bir gerçeklik sunmaz. Her ismin karakter üzerinde etkisi olduğu söylenir ancak yine de bütün Miraç isimli kişiler için bu analiz doğru olmayabilir.

Miraç isminin kader sayısı, Miraç isminin diğer isimlerle uyum analizi, Miraç isminin aşk testi, Miraç ismi ile ilgili akrostiş şiirler ve daha fazlası için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

Bkz: Miraç İsmi Hakkında Detaylı Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin